تبلیغات
امانتـــی در دست... - گفتگوی اختصاصی با حکیمی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی
 
امانتـــی در دست...
درباره وبلاگ


همیشه دوست داشتم پایم را در کفش بزرگترها بگذارم چون فکر می کردم زودتر بزرگ می شوم. هم اکنون که بزرگ شده ام، دوست دارم پایم را در کفش بچه ها بگذارم، اما... افسوس که کفششان کوچک است.
درود بر تمام قلم به دستان حقیقت نگار. خداوند همین جاست. کنارمان. من او را
می بینم...

مدیر وبلاگ : محمد حسین صیادپور
نظرسنجی
به نظر شما مهم ترین شاخص ها برای انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر و روستا نیاز است؟


چندین ماه از آغاز به کار نهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد. سئوالاتی در اذهان عمومی وجود دارد و طبیعی است که این سئوالات روز به روز افزایش یابد. بهترین راه پرسش است؛ هفته نامه شکوفه های زیتون در این شماره قصد دارد پاسخ برخی از سئوالات را از زبان عطاءاله حکیمی برایتان بازگو نماید که در ادامه با هم مرور می کنیم.

گفتگوی اختصاصی با حکیمی نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی

نمی توانم با تیمی که با من هم فکر و هم جهت نیست کار کنم

پاسخ آنهایی که حق را ناحق می کنند خواهم داد و به هیچ فرد اجازه نخواهم داد که مسائل شهرستان را به حاشیه بکشند و امورات را جناحی کنند.

چندین ماه از آغاز به کار نهمین دوره مجلس شورای اسلامی می گذرد. سئوالاتی در اذهان عمومی وجود دارد و طبیعی است که این سئوالات روز به روز افزایش یابد. بهترین راه پرسش است؛ هفته نامه شکوفه های زیتون در این شماره قصد دارد پاسخ برخی از سئوالات را از زبان عطاءاله حکیمی برایتان بازگو نماید که در ادامه با هم مرور می کنیم.

در زمان انتخابات سخنانی گفتید و شعار هایی دادید. به نظرتان تا چه توانایی عملی کردن شعار های خود را دارید؟

یقین بدانید که با تمام وجود بدنبال اجرایی کردن شعارهایی هستم که در زمان انتخابات داده ام و به جد پیگیر برآورده کردن برنامه هایی می باشم که از دوره هفتم آغاز نمودم که می توان آنها را به بخش های زیرساختی عمرانی و رفاهی، صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و دامپروری و گردشگری تقسیم کرد، امیدوارم بتوانیم با در نظر گرفتن منافع مردم شریف شهرستان انتظارات به حق آنها را برآورده کنیم.

شهرستان ما محروم است و استان گیلان کمترین توجه را به شهرستان رودبار دارد و این ضعف خودمان است و باید تلاش کنیم تا از حداکثر ظرفیت ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

در خصوص شعار ها و قول ها نیز باید گفت که: بزودی مطالعات فنی فاضلاب هفت شهر شهرستان آغاز خواهد شد و در این مورد از ظرفیت های ملی جهت تسریع در امور استفاده شده است. یقین می دانم که اگر فرصت ها را از دست دهیم باید در پیشگاه خداوند متعال و ملت پاسخگو باشیم.

در جلسه ای که با وزیر نیرو داشتیم تعهد شد که جهت آغاز کار ساخت سد دیورش مبلغ دو میلیارد و پانصد میلیون تومان از سوی وزارت نیرو هزینه شود و  چنین مبلغی نیز از سوی استان تامین شود و با این مبالغ عملیات ساخت آغاز گردد و آبرسانی به شهر های توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل و لوشان و تمامی روستاهای اطراف این شهر ها و با کیفیتی در حد آب معدنی و که می توان گفت در ایران بی نظیر است صورت پذیرد، البته ناگفته نماند که می توان با میزان خروجی این آب بخشی از مزارع بخش رحمت آباد را نیز مشروب کرد.

همچنین در جلسه ای که با وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد مقرر گردید که با کمک سرمایه گذار بخش خصوصی بزرگترین مرکز فراوری زیتون در خاورمیانه را با مشارکت کشور اسپانیا در شهرستان ایجاد نماییم و ده هزار هکتار از زمین هایی که در دوره هفتم برای کشاورزی شناسایی شده بودند با تشکیل کارگروه کشاورزی و با توجه به اصل 44 و واگذاری به بخش خصوصی زیر کشت زیتون ببریم.

اعتقاد بنده این است که باید با برنامه های سیستمی و تشکیل کارگروه های تخصصی پیش رویم. بطور مثال شایسته مردم و شهرستان ما نیست که تولید محصول استراتژیک زیتون که تاریخ آن برای رودبار است، هم اکنون استان هایی همچون فارس، زنجان و گلستان در تولید و سطح زیر کشت از ما پیشی بگیرند.

 در شهرستان رودبار آب مورد نیاز، زمین، سرمایه گذار و تحصیلکرده کشاورزی وجود دارد و باید با برنامه ریزی صحیح و با استفاده از حداکثر توانمندی ها سطح خود را ارتقاء دهیم.

بنا دارم شرکت تعاونی بزرگ زیتون کاران شهرستان را شکل دهیم و با تشکیل سایتی مجازی تا چند هفته آینده با ثبت نام از کلیه جویندگان کار در شهرستان مخصوصا در بخش کشاورزی شرکت تعاونی تحصیلکردگان در بخش کشاورزی را نیز با ترکیبی از تعریف سهام شکل دهیم.

بارها عنوان نموده اید که مدیران شهرستان باید تلاش بیشتری کنند و پشت میز نشینی را کنار بگذارند. چرا؟

مدیر در شهرستان رودبار نباید وقت و ساعت بشناسد، شهرستان ما بزرگ است و اگر مدیری خود را محدود به ساعت اداری کند به هیچ کاری نمی تواند برسد. از مدیر پشت میز نشین نیز خوشم نمی آید و مدیر باید میدانی و عملیاتی باشد. مهم ترین مشکل ساختاری کلیه ادارات ما در شهرستان و استان عدم ارائه نقشه راه، استراتژی و راهبرد برای آینده است و بنده پیگیر آن هستم تا این راهبرد را در ادارات نهادینه کنم.

در چه بخش هایی نیاز به تلاش بیشتری داریم؟ تکلیف شرکت ها و بنگاه های زود بازده تعطیل و نیمه تعطیل شهرستان چیست؟

در بخش دامپروری در رتبه دوم استان قرار داریم و توانایی های ما در این بخش بسیار بالا است و باید با برنامه ریزی این ظرفیت را افزایش دهیم.

در بخش صنعت و معدن، در فاز اول چند کارخانه بحرانی داریم که  بطور مثال جلسه ای با حضور معاونت استاندار و فرماندار شهرستان و مسئولین شرکت کاشی گیلانا برای برطرف نمودن مشکلات این شرکت داشتیم و بحث معدن سنگرود را نیز در حال پیگیری هستیم. اعتقاد دارم که ابتدا باید وضعیت موجود را حفظ کنیم و قدم بعدی این است که با دعوت سرمایه گذاران تکلیف شرکت هایی که در شهرک صنعتی لوشان یا سایر شرکت های شهرستان که تعطیل و یا نیمه تعطیل می باشند را حل و آنها را احیا نماییم.

خوشبختانه شرکت کفش گنجه در مرحله واگذاری به بخش خصوصی است و اگر این مهم صورت گیر در فاز اول برای حدود 200 نفر اشتغالزایی ایجادخواهد شد.

پس ازاحیاء شرکت های موجود، برنامه بنده احداث شهرک صنعتی در رستم آباد است که مصوبه آن را در دوره هفتم مجلس گرفته ام، زمین آن نیز محیا گردیده و سرمایه گذار آن را نیز جذب نمودیم و با همکاری مسئولین استان و شهرستان در دستور کار جدی است.

شهرک صنعتی رحمت آ باد نیز در حال پیگیری است و اقدامات اولیه آن انجام شده است و شهرک صنعتی منجیل نیز از مصوبات دوره هفتم بنده می باشد اما متاسفانه چون سایت مسکونی مسکن مهر در آن منطقه آورده شد و طبق قانون چون باید شهرک صنعتی چهار کیلومتر با واحد های مسکونی فاصله داشته باشد در پی زمین مناسب برای اجاد شهرک صنعتی منجیل می باشیم.

خوشبختانه می توان گفت که نهضت آسفالت آغاز شده است و در بخش ورزش توجه ویژه ای داریم و مجتمع پنج هزار نفری رستم آباد را در این زمینه در دستور کار قرار داده ایم.

حساسیت زیادی در خصوص برداشت از معادن شهرستان بوجود آمده است. چه برنامه ای در این زمینه دارید؟

قطعا در آینده ای نزدیک ساماندهی کلیه معادن شهرستان را بطور جدی پیگیری خواهیم کرد و بی شک شهرستان باید از منافع آن برخوردار باشد. هدف ما جذب سرمایه گذار است اما این نیز طبیعی است که عوایدی نیز باید برای مردم منطقه در نظر گرفته شود.

در مورد معادن باید، شهرستان تصمیم بگیرد و طی ماه های آینده بنده اجازه نخواهم داد که استان هر تصمیمی را که بخواهد در این موضوع برای شهرستان اتخاذ نماید.

این تصمیمات در صورتی پیش خواهد رفت که تمامی مسئولین شهرستان با هم حرکت کنند.

 نظرتان در خصوص مسئولین حاضر چیست؟

مسئولی که وقت خود را برای پیشرفت شهرستان و مردم آن نمی گذارد باید تکلیفش مشخص شود و می بایست در صورت نیاز شرایطی را محیا نمود که مسئولینی بیایند و در راس کار قرار گیرند که اولا خادم واقعی مردم، متخصص و معتقد واقعی به مبانی اصولی نظام جمهوری اسلامی باشند.

بنده به دنبال استفاده از قوی ترین افراد در شهرستان هستم، حال امکان دارد که در انتخابات با من بوده و یا نبوده باشند و این حق بنده است که بعنوان سرگروه تیمی، اعضاء تیمم را با خود هماهنگ کنم.

چقدر از وقت روزانه تان را برای تغییر و تحول مدیرتی در شهرستان صرف می کنید؟

برای این موضوع خیلی وقت نمی گذارم و این اولویت کار من نیست که ابتدا مسئولین را تغییر دهم چون با تغییر مدیر، مشکل سریعا حل نخواهد شد و اگر قوی ترین مدیر را به شهرستان بیاوریم و تا هماهنگی نباشد و نماینده امتیازاتی از کشور و استان دریافت نکند کار بزرگ و چشمگیری صورت نخواهد گرفت و باید صراحتا بگویم که تغییر مدیران شهرستان اولویت های بعدی برایم می باشد.

اولویت اصلی بنده این است که با توان ملی خود امتیازاتی ملی برای شهرستان دریافت کنم.

نام هایی به گوش می رسد که در شهرستان مسئولیت می گیرند و حتی زمان معارفه آنها از سوی برخی از افراد مشخص می شود، اما به ناگاه فرد دیگری معرفی می گردد؛ دلیل چیست؟

افرادی که مطرح می شوند تنها گزینه هستند و به یقین نمی توان گفت که این افراد مسئولیت خواهند گرفت. بنده به دنبال تامین نظر جمعی دوستان هستم و تا زمانی که تودیع و معارفه ای صورت نگرفته تمام صحبت ها از روی نظر افراد است و تایید نخواهد شد.  بطور مثال برای آموزش و پرورش و بهداشت کارگروه هایی با حضور فرهنگیان و پزشکان تشکیل شد و اگر موفقیتی حاصل می شود با همیاری و همکاری تمام این عزیزان است و بنده به تنهایی نمی توانم پیشرفت را ایجاد کنم.

طبیعتا نمی توانم با تیمی که با من هم فکر و هم جهت نیست کار کنم و این چهار سال خیلی زود می گذرد و ما باید به مردم شهرستان پاسخ دهیم و برای پاسخگویی و برآورده شدن اهداف باید تیم قوی در کنار خود داشته باشم.

مسئولی وجود دارد که با بنده مشکل دارد و بجای من با مردم بد برخورد می کند.

مسئولی نیز وجود دارد که دو نفر از نیروهای متاهل خود را تنها به دلیل اینکه طرفدار بنده بوده اند از اداره... بیرون کرده است و تنها جرم آنها این بوده که به بنده رای داده اند.

 به نظر شما می توان با رویکردی این افراد کار کرد؟  برخی از مدیران سیاسی برخورد می کنند و بنده از حق مردم شهرستانم کوتاه نخواهم آمد و یقینا پاسخ آنهایی که حق را ناحق می کنند خواهم داد و به هیچ فرد اجازه نخواهم داد که مسائل شهرستان را به حاشیه بکشند و امورات را جناحی کنند.

نوع مطلب :
برچسب ها : مهندس حکیمی، نماینده شهرستان رودبار گیلان، عطاء اله حکیمی، محمد حسین صیادپور، هفته نامه شکوفه های زیتون، حکیمی،
لینک های مرتبط :
شنبه 23 شهریور 1392 10:51 ب.ظ
سلام.تا کی باید مردم ما در بد بختی و مشکالت باشن و دست اینا به بازی گرفته بشن؟؟
چرا ی ادم با سواد و کاردان روی کار باشد ؟؟
باور کنید شهرستان به ادم هایی نیاز دارد که قدرت علمی و مدیریتی قوی داشته باشن ولی به صحنه نیامدن تا الان
دوشنبه 6 شهریور 1391 10:10 ب.ظ
با سلام
تا کی باید همه تن بدهیم به یک روال غلط،نماینده باید تصویب کننده و ناظر قوانین در کشور باشد.تا کی باید نمایندگان در حیطه امور قوه مجریه دخالت کنند.
محمد حسین صیادپور با سلام
گفته شما کاملا صحیح است اما این کارها یک اپیدمی شده همین
دوشنبه 6 شهریور 1391 12:28 ق.ظ
"طبیعتا نمی توانم با تیمی که با من هم فکر و هم جهت نیست کار کنم و این چهار سال خیلی زود می گذرد و ما باید به مردم شهرستان پاسخ دهیم و برای پاسخگویی و برآورده شدن اهداف باید تیم قوی در کنار خود داشته باشم."
بوی قلع و قمع از این جمله آقای نماینده به مشام می رسد.شما در مقابل این جمله ی آقای نماینده چه واکنشی نشان دادی؟
محمد حسین صیادپور با سلام و تشکر
بنده تنها خبرنگار هستم و وظیفه ام انتقال مطالب بدون کم و کاست است. اگر مربی جدیدی برای یک تیم انتخاب شود، مربی مقصر است که تیمش بد ارنج شده یا بازیکنان مقصر اند که مربی جدید آمده؟ طبیعتا افراد باید با تیم خود کار کنند. بنده با هرگونه حرکت و تصمیم عجولانه در تمامی مسائل مخالفم. امیدوارم مسائل پیش آمده به نفع شهرستان به پایان رسد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 ابزاروبلاگ

ابزار وبلاگنویسی اس ام اس جدید