تبلیغات
امانتـــی در دست... - گفتگوی اختصاصی با فرماندار شهرستان رودبار
 
امانتـــی در دست...
درباره وبلاگ


همیشه دوست داشتم پایم را در کفش بزرگترها بگذارم چون فکر می کردم زودتر بزرگ می شوم. هم اکنون که بزرگ شده ام، دوست دارم پایم را در کفش بچه ها بگذارم، اما... افسوس که کفششان کوچک است.
درود بر تمام قلم به دستان حقیقت نگار. خداوند همین جاست. کنارمان. من او را
می بینم...

مدیر وبلاگ : محمد حسین صیادپور
نظرسنجی
به نظر شما مهم ترین شاخص ها برای انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر و روستا نیاز است؟


پس از پیگیری های زیاد رو در روی ایرج موذن نشستیم تا برخی از اقدامات مجموعه مدیران شهرستان و فرماندار رودبار را برای مردم شهرستان بازگو نماییم. انتظارات مردم زیاد است و مسئولینی در کار اجرایی موفق خواهند شد که بتوانند با برنامه ریزی صحیح و آینده نگری در صدد رفع این مشکلات و کمبودها برآیند.

 در گفتگوی اختصاصی با هفته نامه شکوفه های زیتون؛

          موذن فرماندار شهرستان رودبار:

توسعه شهرستان با همدلی و هماهنگی همه مسئولین عملی است

فرماندار معتقد است موقعیت منطقه و طولانی بودن سیر مسیر انجام امورات در ادارات از جمله مشکلاتی است که پیشروی سرمایه گذاران قرار دارد

اشاره:

پس از پیگیری های زیاد رو در روی ایرج موذن نشستیم تا برخی از اقدامات مجموعه مدیران شهرستان و فرماندار رودبار را برای مردم شهرستان بازگو نماییم. انتظارات مردم زیاد است و مسئولینی در کار اجرایی موفق خواهند شد که بتوانند با برنامه ریزی صحیح و آینده نگری در صدد رفع این مشکلات و کمبودها برآیند.

معرفی:

ایرج موذن؛ متولد 1340؛ دارای مدرک تحصیلی لیسانس و در 5 استانداری فعالیت داشته است. با 14 فرماندار کار کرده و معاون سیاسی فرمانداری رشت بوده است و پس از آن نیز مسئولیت فرمانداری شهرستان رودبار را عهده دار است.

شنیده ها حاکی است مبلغ 200 میلیارد تومان جهت انجام کار عمرانی 11 کیلومتر باقی مانده آزاد راه قزوین – رشت  به تصویب رسیده است. اگر مسیر نهایی این 11 کیلومتر به تصویب رسیده است، برای خوانندگان شرح دهید.

بعد از مدت ها رییس جمهور دستور اجرایی 11 کیلومتر را صادر کردند. هم اکنون نیز مسیری نهایی شده است که می توان از نیروی زمینی منجیل، پشت تونل های منجیل به سمت رودبار، کشتارگاهروبرویاداره زندان نام برد. در ادامه مسیر از کنار کشتارگاه به جاده روبرو-جاده قدیم رودبار منجیل(ماست خور)- توسط پلی ادامه پیدا خواهد کرد و در کنار جاده آسفالته ای که وجود دارد سفیدرود حاشیه سازی شده و این مسیر تا نرسیده به منطقه الیزه نهایی شده است. در مورد مسیر باقی مانده نیز برنامه هایی وجود دارد که با بررسی های بیشتر در آینده مشخص خواهد گردید.

با آغاز کار اجرایی 11 کیلومتر، آیا تصمیمی جهت ساماندهی حاشیه سفیدرود اتخاذ شده است؟

اجرای این پروژه به اعتبار زیادی نیازمند است و از طرفی بدلیل اینکه این آزادراه از اهمیت بالایی برخوردار  می باشد، ساماندهی حاشیه سفیدرود نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت. اما اجرایی شدن این مسئله به زمان زیادی نیاز دارد.

مسیر فعلی آزاد راه باعث شد که  میزانی از بازار در شهرهای رستم آباد، گنجه، جوبن، شهرک ولیعصر(عج) رودبار و لوشان از مسیر اتوبان خارج شوند و این مسئله خساراتی را به کسبه وارد کرد. چه جایگزینی  برای این فروشگاه ها و شهرک ها در نظر گرفته شده است؟

آزادراه تعریف خاص خود را دارد. دارای یک سیستم و نگاه اجرایی است. برای رفاه حال مردم نیز باید مجتمع هایی برای خسارت دیدگان ساخته شود. در این زمینه من به خاطر دارم که در سومین روز فعالیتم در فرمانداری رودبار افرادی برای رفع همین مسئله به بنده مراجعه کردند که قرار شد مجتمع خدمات رفاهی پاییزان  ساخته شود.

مکان این مجتمع مشخص گردیده است؟

در نزدیکی رستم آباد

چه تعداد پروژه نیمه تمام در شهرستان وجود دارد؟

ما بیش از 200 پروژه در سال گذشته داشتیم و می توان اذعان کرد که هم اکنون بیش از 50 درصد این پروژه ها نیمه کاره هستند.

پروژه استخر شنای بانوان رودبار  با چه مشکلاتی روبرو است که پس از چندین سال هنوز افتتاح نگردیده است؟

هر شهرستان میزان اعتبار خاصی دارد که بر اساس آن باید قدم برداشت. برای استخر شنای بانوان هر ساله اعتباری واگذار می شد که از بدو ورود بنده به شهرستان، شاهد پیشرفت هایی در این پروژه بودیم؛ اما ما تلاش داریم که این پروژه در سال جاریبیش از 80 درصد پیشرفت داشته باشد.

طبق قانون می توان بعضی از این قبیل پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کرد. آیا افرادی برای بدست گرفتن این پروژه و به اتمام رساندن آن به شما مراجعه کرده اند؟

ما با توپوگرافی این منطقه به مشکل برخورده ایم. به همین دلیل راغبان کمتری جهت سرمایه گذاری در این بخش وجود دارد. لازم می دانم تاکید کنم که ما از وارد شدن بخش خصوصی در این زمینه ها استقبال می کنیم.

ما مطلع شده ایم که افرادی برای سرمایه گذاری در پروژه ساخت استخر شنای بانوان وارد مذاکره شده اند اما به نتیجه ای نرسیده اند. این موضوع صحت دارد؟

بله افرادی مراجعه نمودند و ما نیز پیگیری هایی با مقامات استانی داشتیم اما از نظر قانونی واگذاری این پروژه قابل اجرا نخواهد بود.

با توجه به نام گذاری سال جاری با نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی توسط مقام معظم رهبری، پروژه هایی همچون آب معدنی های سیدان و سیاهرود چند سالی است که با مشکل مواجه هستند. شما چه اقداماتی را برای حل این مشکلات انجام داده اید؟

در ابتدا لازم می دانم که در رابطه با برداشت آب های معدنی توضیحاتی ارائه کنم. در جریان هستید که آب معدنی های این منطقه برای مصارف متعددی از جمله کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. در این زمینه هر کارخانه ی آب معدنی برای شروع فعالیت خود با یک تنش اجتماعی مواجه می شود، زیرا مردم نیز از این آب ها استفاده می کنند. ما سعی داریم که تمامی ابزار و امکانات را فراهم کنیم، اما تهیه ی این امکانات دارای یک فراید و سیستم کاری است.

در مصاحبه شکوفه های زیتون با آقای محبعلی پیردهقان، وی به پروژه آدلفک اشاره کرد که پنج روستا در رودبار از طریق خط تله کابین به یکدیگر متصل می شود. هم اکنون این پروژه در چه مرحله ای است؟

این یک پروژه خصوصی است و تمامی اقدامات مربوط به خودشان می شود اما در هر زمان اگر حرکتی به جهت توسعه شهرستان صورت بگیرد ما آمادگی حمایت و همکاری را داریم.

 مجتمع فرهنگی سینمای رودبار که تنها مجتمع سینمایی در شهرستان است چندین سال بدون فعالیت چشمگیر بوده است و مردم ما از عدم وجود سینمای زنده در شهرستان ناراضی اند. مشکل این سینما چیست؟ برای احیای این مجتمع چه اقداماتی صورت گرفته است؟

زمان زیادی از حضور بنده در شهرستان نمی گذشت که برای اولین بار در این سینما حضور پیدا کردم. در اولین نگاه متوجه نابسامان بودن این مجتمع شدم که در نتیجه مبلغ 30 میلیون تومان جهت تجهیز کردن امکانات گرمایشی و سرمایشی اختصاص دادم. اما اختلافاتی که بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوان وجود داشت این اعتبار را به 14 میلیون کاهش داد. از مسئولین سینما جوان تهران دعوت شد تا این مشکلات را برطرف نمایند، اما به تفاهم کامل نرسیدند. در دستور کار قرار گرفته است که تکلیف این مجتمع هر چه سریعتر مشخص گردد.

 وجود یک نشریه در شهرستان فرصت است یا تهدید؟ چرا؟

به نظر من بسیار مفید است. همه ی مسئولین و مردم به دنبال بهترین اقدام هستند، اما بعضی مشکلات پیش می آید که نمی توان به سمت جلو حرکت کنند.

 چند سال از حضور شما در شهرستان می گذرد؟

حدود 2 سال و دو ماه

  چند نشریه در شهرستان وجود دارد؟ چند بار از دفتر این نشریات و بخش تحریریه بازدید کرده اید؟

دو نشریه شکوفه های زیتون و نسیم جنگل. در دستور کار قرار گرفته است و به زودی برای سر کشی به دفاتر این نشریات اقدام خواهد شد.

 جایگاه ورزش شهرستان در استان گیلان را چگونه ارزیابی می کنید؟

جایگاه ورزش شهرستان را مثبت ارزیابی می کنم و از طرفی ورزشکارانی که در شهرستان داریم در سطح استان، کشور و جهان حرفی برای گفتن دارند.

 همانطور که مستحضرید، کم توجهی به ورزشکاران و قهرمانان سبب دلسردی آنها خواهد شد. بطور مثال در رابطه با کاظمی ورزشکار رشته کمانگیری از روی اسب که در مسابقات متعدد جهانی افتخار آفرینی کرده است؛ در مصاحبه ای با شکوفه های زیتون گفت که دیگر هرگز به رودبار نمی آیم. آیا مسئولی پیگیری کرد که وی به چه دلیل این حرف را به زبان آورده است؟ و برای رفع مشکلاتش اقدامی صورت گرفته است؟

 این ورزشکار رودباری زمانی که به شهرستان آمد به استقبالش رفتیم و از وی تقدیر کردیم. اما به تازگی من چیزی از این ورزشکار نشنیده ام و اینکه من هرگز به رودبار نمی آیم حرف درستی نیست و باید بگوییم که ما اهل رودباریم، حتی اگر مشکلاتی در شهرستان داشته باشیم.

 به نظر شما چه عاملی سبب جذب گردشگر می شود؟

در مرحله اول بستگی به نگاه خود گردشگر دارد و در مرحله دوم زمانی که منطقه استعداد یابی شده باشد.  زیرساخت ها باید مهیا شود و ما آمادگی داریم که در این زمینه ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

 مشکلات پیشروی شما برای حمایت از سرمایه گذاران و مشکلات خود سرمایه گذاران در شهرستان چیست؟

موقعیت منطقه را شاید بتوان یکی از مشکلاتی نام برد که پیشروی سرمایه گذاران است و طولانی بودن سیر مسیر انجام امورات در ادارات نیز بر آن اضافه شده است. اما ما در تلاشیم که این مسیر را در ادارات به حداقل برسانیم و در این راه گام هایی برداشته شده است.

 در چند سال اخیر فرمانداران سابق و فعلی بحث جذب گردشگر و صنعت توریسم را مطرح کرده اند. چند نمونه از مناطق توریستی شهرستان که شما برای بازدید به میهمانان خود پیشنهاد می کنید را نام ببرید.

سد منجیل، درخت سرو هرزویل، کوه درفک، روستای داماش، پل خشتی لوشان، ییلاق سلانسر، شاه شهیدان و بیورزین.

 استاندار گیلان در یکی از جلسه های شورای اداری شهرستان به این نکته اشاره کرد که تمامی مسئولان باید در  محل خدمت خود ساکن شوند و در غیر اینصورت از مسئولیت خود برکنار خواهند شد. چه اداراتی در شهرستان با این موضوع مواجه بودند؟ و آیا مدیری به دلیل تخطی از این دستور از مسئولیت خود برکنار شد یا خیر؟

استاندار با نگاهی اصلاح گرایانه به شهرستان آمد. بعد از صحبت های استاندار ما به مسئولین ادارات نامه نوشتیم که هر چه سریعتر ساکن شوند و هم اکنون می توانیم بگوییم نسبت به گذشته پیشرفت داشته است. برای مثال یکی از مسئولین ادارات اگر دو شب در شهرستان حضور داشت هم اکنون در بیشتر ایام هفته در شهرستان حضور دارد.

 برخی از نمایندگان شهرستان و مسئولین دیگر از تاراج رفتن سرمایه های شهرستان از جمله معادن شن و ماسه سخن گفته اند و بعضی از اعضای شورای شهر و شهرداران به واگذاری این معادن به شهرداری ها برای جلوگیری از این سوء استفاده ها اشاره کرده اند. آیا این اقدامات صورت گرفته است؟

ما نمی توانیم بگوییم نفت در آبادان تولید می شود و نباید به استان های دیگر صادر شود. این یک ثروت ملی است. دست اندرکاران باید به شکلی اقدام کنند که حق منطقه ادا شود و در این زمینه جلساتی با استاندار برگزار شد تا شهرستان به حق خود برسد.

 چند شرکت از زیر مجموعه گروه آریا در شهرستان وجود دارد؟ تکلیف این شرکت ها چیست؟

وجود این شرکت ها حادثه ی جدیدی را در شهرستان بوجود آورد و هرآنچه که قانون حکم کند ما تبعیت می کنیم. شرکت هایی مانند فولاد و آب معدنی داماش با تغییرات مدیریتی دچار یک سری ناملایمات شدند. جلساتی با مسئولین استانی تشکیل دادیم که به کارگران این شرکت ها آسیبی وارد نشود. اما این واقعیتی است که با هر تغییر مدیریتی ما با چالش هایی مواجه خواهیم بود و  در تلاشیم تا این ضربات اقتصادی که وارد می شود را به حداقل برسانیم.

 به نظر شما تحول شهرستان چگونه عملی خواهد شد؟ افق شهرستان رودبار در 2 سال آینده چیست؟

به نظر من همدلی و هماهنگی همه ی مسئولین تصمیم گیر در جهت توسعه گام مثبتی خواهد بود  و پیشرفت شهرستان به این عوامل بستگی دارد. شهرستان رودبار این نخواهد بود که در حال حاضر هست، به شرطی که بند اول که همان همدلی و هماهنگی باشد تحقق پیدا کند.

 یکی از دل آزردگی های مسافران و مردم شهرستان رودبار دود حاصل از  سوزاندن زباله هایی است که در میان مسیر رودبار- منجیل چهره زشتی به بینندگان جلوه گر می شود؛ مشکل از کجاست و راه حل این مسئله چیست؟

مکان جدید پیش بینی شده و اقداماتی برای ساماندهی صورت گرفته است.

 آیا فرمانداری رودبار دارای مشاورین رسمی و غیر رسمی جهت تعیین سیاست برنامه ها می باشد؟ مصداق مشاوره ها چه بوده؟ چه موفقیت هایی با کمک مشاوران حاصل شده است؟

مشاوره ها صورت می گیرد. مشاور جوانان در فرمانداری مستقر است. جلساتی که با معتمدین شهرستان، مسئولین ادارات و ائمه جمعه برگزار می کنیم خود یک نوع مشاوره است.

 یکی از گلایه های شدید شهروندان نبود امکانات مناسب تفریحی برای خانواده ها است. خود شما خانواده تان را برای تفریح به کجا می برید؟

پارک شهر رودبار، مناطق ییلاقی سی دشت.

 از مکان هایی نام بیرید که دارای زیر ساخت های تفریحی است.

پارک های شهرستان رودبار مانند پارک های لوشان و منجیل. اما باید نکته ای را در نظر بگیرید که توسعه ی شهر با توجه به امکانات موجود مرحله ای می باشد. در سال گذشته اعتبار 120 میلیون تومانی را برای گردشگری در نظر گرفتیم. با توجه به فرموده مقام معظم رهبری کشور در حال طی کردن پیچ تند اقتصادی است؛ نه تنها دولت و مردم، بلکه خانواده ها نیز به گفته ی رهبری باید وارد بحث اقتصادی شوند.

 چرا خانواده برخی از سرمایه گذاران و پزشکان متخصص در شهرهایی غیر از رودبار سکونت دارند؟ در حالی که محل کار این افراد در شهرستان رودبار است. چه برنامه هایی برای مهاجرت معکوس دارید؟

 با شنیدن این سوال شما آهی کشیدم؛ چرا که ما در شهرستان نیرو داریم اما مقیم دیگر استانها هستند. حاضریم کمک کنیم تا سرمایه را در دیگر شهرستانها و استانها صرف نکند.

 برخی از نمایندگان، فرمانداران و مسئولین، خودر ا مهندس می خوانند و یا به آنها مهندس گفته می شود. با توجه به اینکه شاید رشته تحصیلی برخی از این افراد فنی و مهندسی نبوده، این القاب به تکرار مورد استفاده قرار می گیرد. چرا جلوی این عمل گرفته نمی شود؟ و چرا مسئولین، خود تکذیب نمی کنند؟

سعی می کنیم این مورد که شما گفتید دقیقا رعایت کنند و در شورای اداری این موضوع نیز تذکر داده شود.

 به نظرتان تا چه مدت دیگر به عنوان فرماندار در شهرستان خدمت خواهید کرد؟

این مسئله غیر قابل پیش بینی است. من معتقدم آنچه را که خدا بخواهد اتفاق خواهد افتاد.

 نظر شما در خصوص هفته نامه شکوفه های زیتون و کلام پایانی فرماندار شهرستان رودبار.

شکوفه های زیتون نشریه محلی ما می باشد. من اعتقاد دارم انتقاد منصفانه در کنار همراهی منصفانه به شکل واقع باشد. همه ی دوستان به ویژه اصحاب رسانه بهترین قدرت انتقال مطالب، بهترین قدرت آگاه سازی و بهترین قدرت ارائه طریق می باشند که همه درکنار هم در همه ی واحدها برای توسعه شهرستان باید تلاش کنیم. من از شما بابت این همراهی و هماهنگی ها تشکر می کنم و از شما می خواهم که همدلی و هماهنگی ها را به هر نحوی اطلاع رسانی کنید تا به افق آینده ای که در نظر داشتیم برسیم.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : ایرج موذن، فرماندار شهرستان رودبار، شهرستان، رودبار زیتون، محمد حسین صیادپور، فرماندار رودبار، هفته نامه شکوفه های زیتون،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 7 شهریور 1391 03:16 ب.ظ
با سلام
همین که جنابعالی با بزرگواری دو مطلب از نوشته های این حقیر را مورد بررسی قرار دادید و در آن ها تأمّل کردید باید خدا را شاکر باشیم.الحمدُلله
محمد حسین صیادپور با سلام
حقیقتا از ادب، متانت و پیگیری حضرتعالی سپاس دارم. عزیزانی همچون شما سبب تقویت روحیه در انسان می شوند. دوستدار زیارت حضرتعالی هستم. در فضای مجازی شاید نام و نام خانوادگی صحیح نباشد، اما بنده با آغوش باز در انتظار دیدار شما می باشم. خوشحال می شوم. 09116152860 از پیگیری و تیز بینی شما سپاس دارم. روحیه خوبی به بنده دادید. خداوند حافظتان باشد انشاءاله...نقد سالم سازنده است. ادامه دهید.
دوشنبه 6 شهریور 1391 10:07 ب.ظ
متأسف برای ...!از ماست که بر ماست.
یک بار دیگه نگاه کن مهندس جان.
ایشان مدیریت صتایع هست نه مهندس صنایع.
محمد حسین صیادپور با سلام
از پیگیری شما ممنون... انتقال می یابد.... بنده نیز معتقد هستم که بین مهندس با یک لیسانس یا فوق لیسانس فنی تفاوت هایی وجود دارد.
دوشنبه 6 شهریور 1391 12:33 ق.ظ
برخی از نمایندگان، فرمانداران و مسئولین، خودر ا مهندس می خوانند و یا به آنها مهندس گفته می شود. با توجه به اینکه شاید رشته تحصیلی برخی از این افراد فنی و مهندسی نبوده، این القاب به تکرار مورد استفاده قرار می گیرد. چرا جلوی این عمل گرفته نمی شود؟ و چرا مسئولین، خود تکذیب نمی کنند؟
سعی می کنیم این مورد که شما گفتید دقیقا رعایت کنند و در شورای اداری این موضوع نیز تذکر داده شود.


-----
شماخودتون در مطالب وبلاگ،نشریه و جاهای دیگر نام "مهندس" را به آقای حکیمی می دهید،در رزومه ایشان در سایتشون می بینید:
سوابق تحصیلی:
پایان مقطع دکتری در رشته مدیریت بازرگانی
فوق لیسانس مدیریت صنایع
فوق لیسانس مدیریت بازرگانی


امی دونید رشته های تحصیلی ایشان علوم انسانی ست و ایشان رشته مهندسی تحصیل نکرده اند.
با توجه به شعارتان:::
امانتی در دست

اصالت حق است، خبرنگاری

روایت درد است خبرنگاری

صداقت، رنج، انتقاد، صبوری

شهامت نطق است، خبرنگاری
::
لطفا خودتون هم رعایت کنید.
محمد حسین صیادپور با ارادت
صنایع در فصل های(تقسیمات علوم) گرایشات مهندسی است.
در دوران گذشته به دارندگان مدارک گرایشات مهندسی مهندس می گفتند و این از گذشته است. اما هم اکنون پیش نام مهندسی برای رشته ها می آید. بطور مثال رشته بنده مهندسی تکنولوژی مکانیک بوده. مطمئنا اگر نام مهندس برای ایشان زیاد بوده است و آقای حکیمی مهندس نبوده شورای نگهبان و هیات نظارت از آوردن نام مهندس در ابتدای معرفی آقای حکیمی در زمان انتخابات خود داری می کرده است. هر چند بنده معتقدم نباید به افرادی که فن مهندسی نمی دانند و مدرک آن را ندارند مهندس خطاب شود. اگر کوتاهی بوده بنده تصحیح نموده و پوزش می طلبم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

 ابزاروبلاگ

ابزار وبلاگنویسی اس ام اس جدید